Anadolu Feneri Vapur Hatları Seferleri Saatleri Biletleri Ücretleri

  • İlan / İçerik Numarası : # 554 49 kez görüntülendi.
  • Fiyat bilgisi yok, sorunuz
    • Akbük, Turkey

Anadolu Feneri vapur hatları seferleri saatleri biletleri ücretleri fiyatları ne kadar araç motosiklet yolcu bilet fiyatı ücreti yaz kış tarifesi kalkış varış iskelesi telefon numarası etkinlikler düğün.

İstanbul boğazının Anadolu yakasında, Boğaz’ın Karadeniz’e açıldığı kuzey ucunda Yon (Hrom) Burnu üzerinde bulunan deniz feneri.

1855 te, Kırım Savaşı sırasında Fransız ve İngiliz gemilerinin İstanbul Boğazının Karadeniz girişini görebilmeleri ve Boğaz sularına rahatça girebilmeleri için yapımına karar verilen Anadolu Feneri, 15 Mayıs 1856’da hizmete girdi.

Karşısındaki Rumeli Fenerinden yaklaşık 2 deniz mili uzaklıkta olan fener kulesi, deniz seviyesinden yaklaşık 75 m yükseklikte, beyaz taştan yapılmıştır. Fransız yapımı olan kulenin boyu 20 m civarındadır. Döner sistemli, sabit ve çakıcı bir fener olup. iki saniye ara ile iki beyaz ışık yayar ve on sekiz saniye karanlık kalır. Bu ısık fazlalaşıp azalsa bile hiçbir zaman yok olmaz. Açık havada 20 deniz mili uzaklıktan görülebilen fener, 360 derece açılı olup, yalnızca Beykoz’a dönük yüzünün dar bir kısmı karanlıkta kalır. Şehir elektriği ile çalışan Anadolu Feneri, elektrik kesintilerinde bütangazı ile yedeklenir.

Vapurlar denize sahile kıyı olan Anadolu Feneri gibi şehirler arasında karayolu yolculuğunu azaltmak zamandan ve masraftan tasarruf için yolcu araç otomobil oto motosiklet bisiklet minibüs otobüs tır kamyonet araçların taşımacılığında önemli bir rol oynamaktadır.

Vapur ulaşımı Anadolu Feneri ve çevresinde özellikle metropol şehirlerimizde şehir hatları olarak yolcu ulaşımı sağlamada çokça tercih edilmektedir.

Ulaşımın yanısıra Anadolu Feneri sahilinde plajında bulunan vapurlar yatlar ve tekneler düğün nişan doğum günü evlilik yıldönümü sevgililer günü kutlamaları toplantı gibi özel etkinliklere ev sahipliği yapmaktadır.

Web sitemiz üzerinde başta Anadolu Feneri olmak üzere tüm şehirlerimizdeki vapur hatları seferleri kalkış hareket varış saatleri bilet ücretleri fiyatları yaz kış tarifesi yolculuk süresi gibi bir çok konuda bilgiler bulunmaktadır.

Anadolu Feneri merkezden iskeleden rıhtımdan istediğiniz gideceğiniz şehire olan vapur feribot deniz otobüsü seferini web sitemiz üzerinde online sorgulamak için anasayfa üzerinde " ara " yazan boşluğa sefer hat öğrenmek istediğiniz şehir ismini ve vapur seferleri hatları olarak yazarak aratınız ( Örnek : Anadolu Feneri vapur hatları seferleri ).

Diğer bir seçenek ise kategoriler bölümünde ekranın sol tarafındaki süzgeç konsoluna Anadolu Feneri vapur seferleri hakkında bilgi almak istediğiniz şehir iskele ismini " kent " bölümü içine , vapur hatları seferleri yazısını da " aramanız " bölümü içerisine yazarak alttaki " uygula butonuna tıklayınız.

Ekrana hemen en güncel Anadolu Feneri vapur hatları güzergahları fiyatları kalkış varış saatleri hakkında detaylı bilgiler gelecektir.

Yorumlar tavsiyeler bölümü altına kullandığınız Anadolu Feneri veya başka bir şehir hattı güzergahı ve yolculuğu hakkında şikayetinizi yorumunuzu ve tavsiyenizi yazarak diğer yolcularla paylaşabilirsiniz.

Anadolu Feneri vapur hatları, Anadolu Feneri vapur biletleri, Anadolu Feneri vapur firmaları, Anadolu Feneri vapur fiyatları, Anadolu Feneri vapur gezisi, Anadolu Feneri vapur iskelesi, Anadolu Feneri vapur saatleri, Anadolu Feneri vapur seferleri, Anadolu Feneri vapur tarifesi, Anadolu Feneri vapur turları, Anadolu Feneri vapur ücretleri, Anadolu Feneri vapur video, Anadolu Feneri vapurda etkinlikler, Anadolu Feneri vapurda düğün

Anadolu Feneri vapur hatları iskelesi limanı'ndan seferler hatlar bulunan diğer iskele ve rıhtımlar ;
Anadolu Feneri Vapur Hatları ; Rumelifeneri Anadolu Kavağı Rumeli Kavağı Sarıyer Beykoz İstinye Üsküdar Beşiktaş Eminönü Bebek Kadıköy Yenikapı

Yayın tarihi: Ağustos 11, 2017 Değiştirilme tarihi: Ağustos 11, 2017 Yayınlayan / Yazan : Fırsatlar Kampanyalar İndirimler

Bu içeriği puanla
Puan & oylama sonuçları 0 kişi puan verdi
Fırsatlar Kampanyalar İndirimler
0 kişi puan verdi
Share by email Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+ Share on LinkedIn Pin on Pinterest

Yararlı bilgi / dikkat edilecek hususlar

  • Dolandırıcılık olayları ile maruz kalmamak için kimseye önceden kaparo ödemesi yapmayınız.
  • Mağdur olmamak için hizmet alacağınız kişi firma şirket vs hakkında iyice araştırma yapınız.
  • Hizmet alacağınız firmaya rezervasyon ve ödeme yapmadan önce iyice araştırınız, yorumları okuyunuz
  • Bu site sadece yer sağlayıcı hizmeti sunar, alıcı satıcı müşteri firma arasında aracılık yapmaz ve kimseye taraf değildir.