Küçükbahçe Tekne Turları Turu Gezileri Gezisi Fiyatları

  • İlan / İçerik Numarası : # 1305 63 kez görüntülendi.
  • Fiyat bilgisi yok, sorunuz
    • Küçükbahçe, Karaburun İzmir, Türkiye

Küçükbahçe tekne turları turu gezileri gezisi fiyatları tekneyle günübirlik günlük haftalık geziler turlar mavi yolculuk firmaları kampanya ucuz hesaplı rezervasyon.

Karaburun Yarımadası: Güzelliği ile nefes kesen ve Türkiye'nin en büyük yarımadası olan Karaburun Yarımadası, İzmir Körfezi'nin girişinde yer alır. Burası çok eski bir yerleşim yeridir ve eski çağlarda Mimas olarak adlandırılmıştır. Yunanlar, Romalılar, Persler, Bizanslar gibi birçok medeniyet burada hüküm sürmüştür. Yapılan arkeolojik kazılar sırasında bölgede taş el baltaları ve ilkel çanak çömlekler gün yüzüne çıkmıştır. Hem tarihi bir gezi alanı hem de doğal güzellikleri ile birçok turistin yıl boyunca ziyaret ettiği bir noktadır Karaburun.

Peynirini Mağarası: İzmir Karaburun bölgesindeki dikkat çeken yerlerden biridir 229 metre uzunluğunda ve 108 metre derinliğinde olan Peynirini Mağarası. Civa Madeni mevkiinde bulunur, çok büyük galerilere sahiptir ve içerisinde yarasalar yaşamaktadır. Bu ilginç mağarayı Karaburun gezi listenize ekleyebilirsiniz.

Ayşe Kadın Cami: Tarihin gölgesindeki, yüzyıllara meydan okuyan Ayşe Kadın Cami, bölgedeki sık ziyaret edilen yerlerden biridir. İzmir'in Mordoğan'da 700 yıl önce Ayşe Kadın isimli bir kızın vasiyeti üzerine annesi tarafından Türkiye'de bir eşi olmayan modeli Kabe'den getirilen bir camii yaptırılmıştır. Doğanın en güzel, en canlı renklerine ev sahipliği yapan Mordoğan'ın sümbülü, nergisi ve zeytini genç kız tarafından çeyizine işlenmiştir. Ahşap doğrama ve minberi küçük parçalardan geçmeli olarak yapılmıştır. Her köşesi buram buram tarih kokan caminin içinde 450 sene önce ahşaptan yapılma iki buçuk metre boyundaki saat günümüzde de çalışır vaziyettedir.

Osmanlı döneminde Rum korsanlardan korunmak için, iç kesimlere, tepelerin üzerine kurulmuştur.
1970'li yıllardan sonra, denizin verimliliğinden faydalanmak için kıyı şeridine doğru bir yayılma görülmüştür. Hatta kıyı kısmında "Denizgeren" isminde yeni bir köy ortaya çıkmıştır.

Küçükbahçe ve çevresi sahip olduğu doğası masmavi denizi el değmemiş koyları plajları günübirlik ve haftalık tekne turları için en ideal uygun yerlerden birisidir.

Küçükbahçe ve çevresinde tekne yat ile yapılan saatlik günlük ve haftalık turlar geziler mavi yolculuk gezisi bayramda ( ramazan bayramı, kurban bayramı, cumhuriyet bayramı vs ) yılbaşında haftasonu tatilinde 14 şubatta sevgililer gününde yapılacak şeyler etkinlikler aktiviteler arasında en başta gelir.

Kısacası Küçükbahçe merkezde ve çevre beldelerde Ramazan Kurban Bayramında hafta sonu yılbaşı yaz tatili boyunca 14 şubat sevgililer gününde ne yapılır gidilecek görülecek geziler yerler nelerdir diye sorarsanız bunun cevabı konaklamalı yatılı veya kısa süreli tekne yat turlarıdır.

Tekne turları ile Küçükbahçe ve çevresinin yeşil ile mavinin en güzel tonlarını beraber sunan ender koylarını gezebilir yüzme molaları ile saklı kalmış koylarda plajlarda yüzmenin güneşlenmenin zevkini tadabilirsiniz.

Her gün Küçükbahçe tekne yat firmaları organizasyonları tarafından düzenlenen liman yat limanı marina iskele rıhtım ve sahil çıkışlı tekne turları proğramı yemekli veya yemeksiz olarak organize edilmekte olup bir çok tekne misafirlerini eğlendirmek için dansöz dans müzik gösterileri gibi bir çok etkinliğe yer vermektedir.

Gruplarla toplu halde yapılan Küçükbahçe çıkışı tekne gezileri yanı sıra size özel kiralayabileceğiniz tekneler kiralık gulet yat tekneyle Küçükbahçe civarında koylarda vip gezi yapabilirsiniz.

Küçükbahçe merkezde 5 kişiyle 10 kişilik 20 30 yolcu kapasitesi bulunan küçük teknelerin yanısıra 50 70 90 kişi kapasiteli dev tekneler ile yapılan gündüz saatlik akşam gece mehtap tekne turu fiyat listesi konaklamalı yatılı haftalık yat tekne turları fiyatları ne kadar kaç tl bilgilerine " fiyatlar " bölümünden ulaşabilirsiniz.

Tekne yat motoryat gulet katamaran yelkenli feribot deniz otobüsü deniz botu teknesi vapur sürat motoru ile gezilere turlara katılabileceğiniz diğer şehirler beldeler kasabalar tatil köyleri beldeleri iller ilçeler ;

Güzelbahçe Mordoğan Kuşadası İzmir Narlıdere Hasseki Sakızlı Hamzabükü Özdere Seferihisar Ahmetbeyli Çiğli Gümüldür Menderes Konak Çeşme Yeniliman Aliağa Karaburun Davutlar İnciraltı Foça Ambarseki Balıklıova Alsancak Bornova Alaçatı Boyalık Eşek Adası Özbek Ilıca Çiftlikköy Payamlı Pırlanta Plajı Mavişehir Bayraklı Tepeboz Şirinkent Paşalimanı Bostanlı Yelki Ildırı Gerence Körfezi Şifne Altınyunus Gülbahçe Dalyan Sarpıncık Dikili Göztepe Urla Badem Bükü Karşıyaka Maltepe Plajı Koy Aya Yorgi Koyu Sığacık Küçükbahçe Büyükliman

Yayın tarihi: Ağustos 27, 2017 Değiştirilme tarihi: Temmuz 25, 2019 Yayınlayan / Yazan : Fırsatlar Kampanyalar İndirimler

Bu içeriği puanla
Puan & oylama sonuçları 0 kişi puan verdi
Fırsatlar Kampanyalar İndirimler
0 kişi puan verdi
Share by email Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+ Share on LinkedIn Pin on Pinterest

Yararlı bilgi / dikkat edilecek hususlar

  • Dolandırıcılık olayları ile maruz kalmamak için kimseye önceden kaparo ödemesi yapmayınız.
  • Mağdur olmamak için hizmet alacağınız kişi firma şirket vs hakkında iyice araştırma yapınız.
  • Hizmet alacağınız firmaya rezervasyon ve ödeme yapmadan önce iyice araştırınız, yorumları okuyunuz
  • Bu site sadece yer sağlayıcı hizmeti sunar, alıcı satıcı müşteri firma arasında aracılık yapmaz ve kimseye taraf değildir.