Koronavirüsten habersiz 25 günü okyanusta geçirdiler!

 • İlan / İçerik Numarası : # 4018 2 kez görüntülendi.
 • Fiyat bilgisi yok, sorunuz
  • Karayipler

Koronavirüsten habersiz 25 günü okyanusta geçirdiler!

İngiltere’nin Manchester şehrinde yaşayan Elena Manighetti (32) ve Ryan Osborne (33) çifti , koronavirüs henüz dünya geneline yayılmamışken ,Şubat ayında yelkenli tekne ile Kanarya Adaları'ndan yola çıkıp Karayip’lere doğru yol aldı.Okyanusta geçen 25 gün boyunca dış dünya ile bağı koparan çift, Atlantik Okyanusu'nun ortasındayken, telefon sinyali aldıkları küçük bir anda bazı Karayip adalarının koronavirüs nedeniyle sınırlarını kapattıklarını öğrendi. Adaların kapanma nedenini öğrendiği sırada koronavirüsten haberdar olan çift hayatının şokunu yaşadı.

Koronavirüsten habersiz 25 günü okyanusta geçirdiler Yıllardır tanıdığımız insanlar öldüler

25 GÜN BOYUNCA OKYANUSUN ORTASINDA YAŞADILAR

Koronavirüs salgını başladığı sırada günlerinin çoğunu okyanusta geçiren çift, internet eşirimi sınırlı olduğu gerekçesiyle salgından haberdar olamadı. Kanarya adalarında başlayan ve Karayip'te devam eden çiftin tur serüveni Mart ayı ortasında Guadeloupe adasına ayak bastıkları sırada adanın salgın nedeniyle kapalı olduğunu öğrenen Elena, "İtalya vatandaşıyım.Aylardır İtalya'ya gitmemiş olmama rağmen bize giriş talebimizi reddettiklerini söylediler"dedi. GPS sinyali ile teknelerini takip eden çift bu sayede seyahat tarihlerini kanıtlayabilirken, çiftin denizde 25 gün boyunca habersiz şekilde tecrit içinde oldukları ortaya çıktı.

YILLARDIR TANIDIĞIMIZ İNSANLAR ÖLDÜ

Şubat ayında Çin'de bir virüs salgını olduğunu ancak dünyaya yayıldığını bilmediklerini ifade eden Elena "Ancak 25 gün sonra Karayipler'e vardığımızda anladık neler olduğunu’ dedi. Eşi Ryan ise “Vardığımızda bunun bitmediğini ve tüm dünyaya bulaştığını fark ettik” diye ekledi. Salgında en çok etkilenen ülkelerin İtalya olduğunu gözyalşları içierisinde öğrenen Elena, yaşadığı duygu dolu anları şu sözlerle anlattı: "Memleketim, dünyanın en kötü etkilenen yerlerinden biri olan İtalya'nın Lombardiya bölgesinde. Ryan ve ben, adaya yerleşene ve babamı aramayı başarana kadar ailemizi nasıl etkilediğini fark etmemiştik. Bu zor bir sohbetti. Babam ,bana panik yapmamamı söyledi ama memleketimden bir fotoğraf gönderdikten sonra durumun ciddiyetinin farkına vardım ve şok oldum. Ailem güvende ve altı haftadan fazla bir süredir kilit altında, ancak yıllardır tanıdığımız insanlar öldü"

Koronavirüsten habersiz 25 günü okyanusta geçirdiler Yıllardır tanıdığımız insanlar öldüler

HER ŞEY BELİRSİZ GÖRÜNÜYOR

Adada ne kadar kalabileceklerini bilemeyen çift, şu anda Saint Vincent, Bequia'da güvende oldukları öğrenildi. 25 günlük okyanus turunun ardından Saint Vincent adasında mahsur kalan çift , “Heryer koronavirüsten dolayı kapalı olduğu için Saint Vincent'den şimdilik ayrılmak istemiyoruz. Kasırga mevsimi ve koronavirüs yüzünden arada sıkıştık. Şimdilik herşey belirsiz görünüyor’ dedi.

Yayın tarihi: Mayıs 14, 2020 Yayınlayan / Yazan : En Son Yeni Güncel Haberler Oku

Bu içeriği puanla
Puan & oylama sonuçları 0 kişi puan verdi
En Son Yeni Güncel Haberler Oku
0 kişi puan verdi
Share by email Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+ Share on LinkedIn Pin on Pinterest

Yararlı bilgi / dikkat edilecek hususlar

 • Dolandırıcılık olayları ile maruz kalmamak için kimseye önceden kaparo ödemesi yapmayınız.
 • Mağdur olmamak için hizmet alacağınız kişi firma şirket vs hakkında iyice araştırma yapınız.
 • Hizmet alacağınız firmaya rezervasyon ve ödeme yapmadan önce iyice araştırınız, yorumları okuyunuz
 • Bu site sadece yer sağlayıcı hizmeti sunar, alıcı satıcı müşteri firma arasında aracılık yapmaz ve kimseye taraf değildir.

İlgili / Benzer İlanlar

 • Coronavirüs Nedeniyle Sahilleri Foklar Doldurdu

  Coronavirüs Nedeniyle Sahilleri Foklar Doldurdu

  Corona Haberleri (Antalya) İlan / kayıt numarası : # 4016 1kez görüntülendi. Mayıs 14, 2020 Fiyat bilgisi yok, sorunuz

  Coronavirüs Nedeniyle Sahilleri İnsanlar Terk Etti Fok Balıkları Doldurdu Kumu seven tek canlı biz değiliz Türkiye’de kıyı kumullarında yayılış gösteren bitkiler içinde çok sayıda nadir ve endemik tür var. Pandemi süreci onların adeta nefes almaların...

 • Akyaka Coronavirüs Günlerinde Sakin Kaldı!

  Akyaka Coronavirüs Günlerinde Sakin Kaldı!

  Corona Haberleri (Akyaka) İlan / kayıt numarası : # 4013 1kez görüntülendi. Mayıs 14, 2020 Fiyat bilgisi yok, sorunuz

  Akyaka Coronavirüs Günlerinde Sakin Kaldı! 3 bin yerleşik nüfuslu Akyaka Mahallesi, yaz aylarında nüfusunun 25 katı artış yaşanarak 100 bin nüfusa ulaşıyor. Covid-19 tedbirleri kapsamında Muğla’ya hava, kara ve denizden girişlerin yasaklanmasının ard...

 • Foça'da Coronavirüs Nedeniyle Sahillere ve Parklara Yasak Geldi

  Foça'da Coronavirüs Nedeniyle Sahillere ve Parklara Yasak Geldi

  Corona Haberleri (Foça) İlan / kayıt numarası : # 4010 1kez görüntülendi. Mayıs 14, 2020 Fiyat bilgisi yok, sorunuz

  Foça'da Coronavirüs Nedeniyle Sahillere ve Parklara Yasak Geldi Kurulun yeni kararında; ilçe merkezindeki Karakum Plajı mevkisinden başlayıp, Yenifoça Mahallesi Gencelli mevkisine kadar uzanan sahil şeridi boyunca tüm plaj ve koylar başta olmak üzere...