Akyaka Coronavirüs Günlerinde Sakin Kaldı!

 • İlan / İçerik Numarası : # 4013 1 kez görüntülendi.
 • Fiyat bilgisi yok, sorunuz
  • Akyaka, Türkiye

Akyaka Coronavirüs Günlerinde Sakin Kaldı!

3 bin yerleşik nüfuslu Akyaka Mahallesi, yaz aylarında nüfusunun 25 katı artış yaşanarak 100 bin nüfusa ulaşıyor. Covid-19 tedbirleri kapsamında Muğla’ya hava, kara ve denizden girişlerin yasaklanmasının ardından Aydın, Denizli, İzmir gibi illerden günü birlik tatilcilerin akın ettiği Akyaka’da yerleşik nüfusun dışında kimse kalmadı.

Yaz aylarında 250 metre uzunluğundaki sahili, Çınar koyu ve Kadın azmağında tekne ile azmak turu yapan vatandaşların adeta akın ettiği Akyaka korona virüs salgınının ardından sahil başta olmak üzere mesire yerleri ve koylar Jandarma tarafından kapatıldı.

Sakin kent şimdi daha da sakin

Yabancı uyruklu vatandaşların da ikamet ettiği Akyaka’nın şu anda yerleşik nüfusunun dışında kimsenin bulunmadığını açıklayan Akyaka Muhtarı Feridun Özsoy, sakin kent unvanlı Akyaka’nın gerçek kimliğine büründüğünü açıkladı.

“Sakin kent hiç bu kadar sakin olmadı”

Günübirlik tatilcilerin özellikle hafta sonlarında Akyaka’ya akın ettiğini belirten Akyaka Mahalle Muhtarı Feridun Özsoy, “Akyaka denizi ile doğası ile turizmcilerin ve tatilcilerin tercih ettiği bir turizm cenneti.

Sakin kent şimdi daha da sakin

Bu zamanlarda Akyaka insanlarla dolar taşardı. Şu anda Akyaka aslında tam bir tatil zamanını yaşıyor. Akyaka’mız sakin kent, sakin şehir. Ama hiç bu kadar sakin olmamıştı. Korona virüs sonrası bu sakinliği yaşıyoruz. Şu anda Akyaka’da yerleşik nüfusumuzun dışında dışarıdan gelen kimse yok. Kolluk kuvvetlerimizin Akyaka’mızın girişinde yaptığı kontroller devam ediyor. Bizim temennimiz sağ-salim en az zayiatla bu korona virüs mücadelesini bitirmektir” dedi.

Yayın tarihi: Mayıs 14, 2020 Değiştirilme tarihi: Mayıs 14, 2020 Yayınlayan / Yazan : Sektörel Haberler Yat Tekne Online

Bu içeriği puanla
Puan & oylama sonuçları 0 kişi puan verdi
Sektörel Haberler Yat Tekne Online
0 kişi puan verdi
Share by email Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+ Share on LinkedIn Pin on Pinterest

Yararlı bilgi / dikkat edilecek hususlar

 • Dolandırıcılık olayları ile maruz kalmamak için kimseye önceden kaparo ödemesi yapmayınız.
 • Mağdur olmamak için hizmet alacağınız kişi firma şirket vs hakkında iyice araştırma yapınız.
 • Hizmet alacağınız firmaya rezervasyon ve ödeme yapmadan önce iyice araştırınız, yorumları okuyunuz
 • Bu site sadece yer sağlayıcı hizmeti sunar, alıcı satıcı müşteri firma arasında aracılık yapmaz ve kimseye taraf değildir.

İlgili / Benzer İlanlar

 • Koronavirüsten habersiz 25 günü okyanusta geçirdiler!

  Koronavirüsten habersiz 25 günü okyanusta geçirdiler!

  Corona Haberleri İlan / kayıt numarası : # 4018 2kez görüntülendi. Mayıs 14, 2020 Fiyat bilgisi yok, sorunuz

  Koronavirüsten habersiz 25 günü okyanusta geçirdiler! İngiltere’nin Manchester şehrinde yaşayan Elena Manighetti (32) ve Ryan Osborne (33) çifti , koronavirüs henüz dünya geneline yayılmamışken ,Şubat ayında yelkenli tekne ile Kanarya Adaları'ndan yo...

 • Coronavirüs Nedeniyle Sahilleri Foklar Doldurdu

  Coronavirüs Nedeniyle Sahilleri Foklar Doldurdu

  Corona Haberleri (Antalya) İlan / kayıt numarası : # 4016 1kez görüntülendi. Mayıs 14, 2020 Fiyat bilgisi yok, sorunuz

  Coronavirüs Nedeniyle Sahilleri İnsanlar Terk Etti Fok Balıkları Doldurdu Kumu seven tek canlı biz değiliz Türkiye’de kıyı kumullarında yayılış gösteren bitkiler içinde çok sayıda nadir ve endemik tür var. Pandemi süreci onların adeta nefes almaların...

 • Foça'da Coronavirüs Nedeniyle Sahillere ve Parklara Yasak Geldi

  Foça'da Coronavirüs Nedeniyle Sahillere ve Parklara Yasak Geldi

  Corona Haberleri (Foça) İlan / kayıt numarası : # 4010 1kez görüntülendi. Mayıs 14, 2020 Fiyat bilgisi yok, sorunuz

  Foça'da Coronavirüs Nedeniyle Sahillere ve Parklara Yasak Geldi Kurulun yeni kararında; ilçe merkezindeki Karakum Plajı mevkisinden başlayıp, Yenifoça Mahallesi Gencelli mevkisine kadar uzanan sahil şeridi boyunca tüm plaj ve koylar başta olmak üzere...