Bakan Üstel Girne Antik Liman’da esnafla bir araya geldi

 • İlan / İçerik Numarası : # 3986 6 kez görüntülendi.
 • Fiyat bilgisi yok, sorunuz
  • Türkiye

Bakan Üstel Girne Antik Liman’da esnafla bir araya geldi

Turizm ve Çevre Bakanı Ünal Üstel, Girne Antik Liman’ı hak ettiği noktaya taşıma kararlılığında olduklarını belirtti.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre Bakan Üstel, Girne Antik Liman’da yaşanan sorunları dinlemek, çözüm önerileri üzerinde görüşmek ve öncelikleri belirlemek üzere, beraberindeki heyetle birlikte liman esnafı ve yat işletmecileri ile görüştü.

Bakan Üstel’e, UBP Girne İlçe Başkanı Serdar Özbekoğlu, UBP Girne Kadın Kolları Başkanı Nil Keleşoğlu, bazı partililer ve dernek temsilcileri de eşlik etti.

Girne Antik Liman’ın şu anki durumunun, hem liman esnafı hem liman ziyaretçileri hem de Bakanlık açısından üzüntü verici bir noktada olduğunu belirten Üstel, “Limanı ziyaret edenlerin, limanda rahatça yürümelerini sağlamak, çevre düzenlemesi ve temizlik konularında acil önlemler almak bir zorunluluk haline gelmiştir” dedi.

Üstel, “Liman boyunca, yürüyüş yollarının düzenlenmesinden, park yeri sorununa varıncaya kadar, yat turu yapan şirketlerin bilet satış noktalarının düzenlenlenerek zapturapt altına alınması, limanın temizlik, aydınlatma ve bakım işlerinin süratli bir biçimde giderilmesini sağlayacak bir mekanizmanın oluşturulması konusuna varıncaya kadar, düzenleme yapılması noktasında çalışmalarımızı başlatıyoruz” ifadelerini kullandı.

Girne Antik Liman’ın, Avrupa’daki turistik yat limanları durumuna getirilmesi noktasında kararlı olduklarını belirten Üstel, limanı hak ettiği noktaya taşımak ve hem ülkeyi ziyaret eden turistlerin hem de halkın hak ettiği duruma getirmek için, Bakanlık olarak üzerlerine düşen her ne varsa yapma kararlılığında olduklarını söyledi.

Limanın gemi tersanesi olarak kullanılan bölümünden itibaren bir temizlik kampanyasına başlayacaklarını belirten Üstel, “Bakanlık olarak, Girne Antik Liman’ı hak ettiği bir noktaya taşımak için üzerimize düşen her ne varsa yapma kararlılığında olmamız yanında, buradaki esnafın da devlete karşı olan sorumluluklarını yerine getirerek, bazı fedakarlıklar üstlenmeleri gereklidir” dedi.

Esnafın dile getirdiği sorun ve görüşleri dikkate alarak bir yol haritası çizeceklerini dile getiren Üstel, bölge esnafının bir komisyon kurarak, bilikte hareket etmesi ve Bakanlıkla birlikte kararlı bir biçimde hareket etmesi gerektiğini belirtti.

Toplantıya katılan Belediye Meclis üyeleri ve bölge esnafının görüşlerini dinleyen Turizm ve Çevre Bakanı Ünal Üstel, ileriki günlerde daha detaylı bir biçimde, her kesimin görüşlerini de dinleyeceklerini belirtti.

Yayın tarihi: Temmuz 28, 2019 Yayınlayan / Yazan : Firmalar Şirketler Rehberi Kayıt

Bu içeriği puanla
Puan & oylama sonuçları 0 kişi puan verdi
Firmalar Şirketler Rehberi Kayıt
0 kişi puan verdi
Share by email Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+ Share on LinkedIn Pin on Pinterest

Yararlı bilgi / dikkat edilecek hususlar

 • Dolandırıcılık olayları ile maruz kalmamak için kimseye önceden kaparo ödemesi yapmayınız.
 • Mağdur olmamak için hizmet alacağınız kişi firma şirket vs hakkında iyice araştırma yapınız.
 • Hizmet alacağınız firmaya rezervasyon ve ödeme yapmadan önce iyice araştırınız, yorumları okuyunuz
 • Bu site sadece yer sağlayıcı hizmeti sunar, alıcı satıcı müşteri firma arasında aracılık yapmaz ve kimseye taraf değildir.

İlgili / Benzer İlanlar

 • Irmakta kitap okuma turu

  Irmakta kitap okuma turu

  Yat Haberleri (Manavgat) İlan / kayıt numarası : # 3980 6kez görüntülendi. Temmuz 28, 2019 Fiyat bilgisi yok, sorunuz

  Irmakta kitap okuma turu ANTALYA'NIN Manavgat ilçesinde Manavgat Halk Kütüphanesi tarafından yürütülen 'Her Yerde Her Zaman Kitap Okunur' projesi kapsamında düzenlenen yat turunda, 7'den 70'e kitap severler Manavgat Irmağı'nda kitap okudu. Etkinliğe ...

 • Mersin'de yat gezisi kabusa döndü

  Mersin'de yat gezisi kabusa döndü

  Yat Haberleri (Mersin) İlan / kayıt numarası : # 3978 4kez görüntülendi. Temmuz 28, 2019 Fiyat bilgisi yok, sorunuz

  Mersin'de yat gezisi kabusa döndü Mersin'de içinde ikisi çocuk 9 kişinin bulunduğu bir yat, kıyıdan yüz metre açıkta kayalıklara çarptı. Olayı kıyıdan görenler onları kurtarmak için seferber oldu. Su alan yattan denize atladılar Kaptan Yaşar San’ın k...

 • Bodrum Tekne ve yatlarda konaklayan turist

  Bodrum Tekne ve yatlarda konaklayan turist

  Yat Haberleri (Bodrum) İlan / kayıt numarası : # 3973 5kez görüntülendi. Temmuz 28, 2019 Fiyat bilgisi yok, sorunuz

  Bodrum Tekne ve yatlarda konaklayan turist 300 EURO’LUK YEMEK Tekne ve yatlarda konaklayan turistin daha fazla harcama yaptığına dikkat çeken Bodex Travel Yachting Agencey’nin Direktörü Gül Gözütok, “Geçen yıla göre sektörde yüzde 20’lik bir yabancı ...